دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان
شعارسال1400
اساسنامه

 

 

Rounded Rectangle: اطلاعات تحصيلي

 

           

 

 
از آنجائيكه دانشگاه آزاد اسلامي بخش مهمي از رسـالت آمـوزش و پـرورش اسـتعدادهاي فرزنـدان ميهن اسلامي را عهده دار مي‌باشد و با توجه به اهميت رشد و شكوفائي استعدادهاي جوان كـشور، شناسايي دانش آموزان، دانشجويان و دانش پژوهان جوان و مستعد، حمايت، تقويت و راهنمايي آن‌ها به منظور ارتقاء سطح دانش و بروز خلاقيت‌ها و نوآورري هاي آنان تأثير بـسزايي در نيـل بـه اهـداف دانشگاه خواهد داشت. لذا دانشگاه آزاد اسلامي تلاش مي‌كند تا تـسهيلات و امكانـات لازم را بـراي تشويق جوانان خلاق و كارآفرين و علاقمند به دانش و پژوهش از هر جهـت در چهـارچوب امكانـات موجود فراهم سازد و لذا به موجب اين اساسنامه باشگاه پژوهشگران تأسـيس شـده اسـت تـا گـامي مؤثر در دستيابي به اين امر مهم باشد.

فصل اول ـ كليات

ماده 1 - باشگاه پژوهشگران جوان موسسه اي است غير انتفاعي كه با هدف شناسايي، جذب، پرورش، حمايت و هدايت و اعتلاي سطح علمي دانش آموزان و دانشجويان و جوانان با استعداد كشور از طريق تشكل بخشيدن به آن‌ها در قالب گروه‌هاي پژوهشي و علمي تشكيل و زير نظر دانشگاه آزاد اسلامي فعاليت مي‌كند. مركز باشگاه در تهران بوده و در صورت تصويب هيأت امناء شعب آن مي‌تواند در تمامي شهرهاي كشور با همكاري واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي تشكيل گردد.

فصل دوم ـ وظايف

ماده 2 ـ باشگاه پژوهشگران جوان از طريق عمل به بندهاي زير سعي در رسيدن به اهداف تعيين شده مي‌نمايد:

 

http://iau-boukan.ac.ir/dorsapax/userfiles/image/tick.png   شناسايي و جذب دانش آموزان، دانشجويان و جواناني كه داراي استعداد سرشار در رشته‌هاي مختلف علمي باشند.

 
http://iau-boukan.ac.ir/dorsapax/userfiles/image/tick.png    برگزاري انواع مسابقات علمي براي شناسايي و تشويق دانش آموزان و دانشجويان و جوانان مستعد.
 
http://iau-boukan.ac.ir/dorsapax/userfiles/image/tick.png   تدوين و انتشار جزوات، كتب و نشريات علمي و آموزشي لازم.
 
http://iau-boukan.ac.ir/dorsapax/userfiles/image/tick.png   تشكيل جلسات سخنراني و بحث و نقد علمي از طريق دعوت استادان و صاحبنظران.
 
http://iau-boukan.ac.ir/dorsapax/userfiles/image/tick.png    ايجاد شرايط و تسهيلات مناسب براي مطالعات و تحقيقات علمي، تهيه توليد و عرضه نتايج حاصل.
 
http://iau-boukan.ac.ir/dorsapax/userfiles/image/tick.png   برقراري تماس با دانشگاه‌ها و مراكز علمي و آموزشي و پژوهشي داخل و خارج كشور
 
http://iau-boukan.ac.ir/dorsapax/userfiles/image/tick.png    اعطاي جوايز، كمك هزينه و يا بورس تحصيلي به اعضاي واجد شرايط.
 
http://iau-boukan.ac.ir/dorsapax/userfiles/image/tick.png    عرضه خدمات جنبي فرهنگي، ورزشي و رفاهي به اعضاي باشگاه.
 
http://iau-boukan.ac.ir/dorsapax/userfiles/image/tick.png    برگزاري نمايشگاه‌ها از فعاليت‌هاي و دستاوردهاي جوانان مبتكر و خلاق.
 
http://iau-boukan.ac.ir/dorsapax/userfiles/image/tick.png   برگزاري مسابقات المپياد علمي (در سطح باشگاه، ملي و بين المللي با هماهنگي مراجع قانوني).
 
http://iau-boukan.ac.ir/dorsapax/userfiles/image/tick.png   برگزاري اردوها و تشكيل كلاسهاي لازم به منظور ايجاد آمادگي در اعضاي گروه‌ها.
 
http://iau-boukan.ac.ir/dorsapax/userfiles/image/tick.png    برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي، پژوهشي و همايش‌هاي علمي لازم در سطح ملي و بين المللي.
 
http://iau-boukan.ac.ir/dorsapax/userfiles/image/tick.png    انتخاب استعدادهاي بسيار درخشان از بين اعضاء باشگاه و پي گيري امور آنان در جهت تهيه و تأمين نيازهاي آنان از قبيل تهيه مواد، وسايل و دستگاه‌هاي پژوهشي، برخودار نمودن آنان از امكانات كارگاه‌ها و آزمايشگاه‌هاي پژوهشي در داخل و خارج كشور، اعزام اعضاء به همايش‌هاي ملي و بين المللي، چاپ و نشر آثار پژوهشي آنان، اعطاي جوايز وكمك هاي مالي به آنان. 
 
 
 
 
تاریخ به روز رسانی: 1395/06/31
تعداد بازدید: 5014
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق پايگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي واحد بوكان مي باشد.
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه