دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان
شعارسال
برگزاري كارگاه امنيت اطلاعات در سيستم هاي رايانه اي به مناسبت هفته پژوهش در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي واحد بوكان 1396/09/28
برگزاري كارگاه امنيت اطلاعات در سيستم هاي رايانه اي به مناسبت هفته پژوهش در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي واحد بوكان

 به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بوكان، دكتر رحيم رشيدي مدرس اين گارگاه و از اساتيد هيئت علمي گروه كامپيوتر در اين كارگاه آموزشي يك روزه به مباحث مختلفي از جمله امنيت اطلاعات ، آسيب ها و تهديد ها ، خطاهاي انساني و نرم افزاري و غيره اشاره نمود.

دكتر رشيدي هدف از برگزاري اين كارگاه را، آشنايي با امنيت اطلاعات در سيستم هاي رايانه اي و انجام تدابير لازم و استفاده از برخي روش هاي  ساده جهت پيشگيري لازم و اوليه اي در خصوص ايمن سازي محيط رايانه دانست و گفت : « امروزه شاهد گسترش  حضور رايانه در تمامي ابعاد زندگي خود مي باشيم. كافي است به اطراف خود نگاهي داشته باشيم تا به صحت گفته فوق بيشتر واقف شويم. همزمان با  گسترش استفاده از رايانه هاي شخصي و مطرح شدن شبكه هاي رايانه اي و به دنبال آن اينترنت، حيات رايانه ها و كاربران آنان دستخوش تغييرات اساسي شده است

دكتر رشيدي با اشاره به اين موضوع كه امنيت سيستم‌هاي رايانه اي فقط مختص به ويروس‌ها و تروجان‌هاي نيست، گفت: امنيت سيستم‌هاي رايانه اي را مي توان به دو بخش تقسيم كرد. سيستم‌هاي خانگي و شخصي، سيستم‌هاي سازماني و مرتبط با حوزه كاري.

رشيدي در اين دوره گفت : هرگاه صحبت از امنيت سيستم هاي رايانه اي به ميان مي آيد به دنبال آن مباحث تخريب، سرقت، تغيير و حذف اطلاعات مطرح است و به جاست با بالا بردن دانش كاربران با اين دشمن مخفي مقابله گردد.

وي امنيت در سيستم هاي اداري و كاري را نيز بسيار مهم و حياتي دانست و افزود: بخش بزرگي از امنيت اطلاعات مهم و محرمانه در محيط كار بر عهده مسئولينIT مثل شبكه هاي رايانه اي، امنيت نرم افزار و بانك اطلاعاتي و است.

اين كارشناس تهيه نسخه پشتيبان را راهكاري براي بازيابي فايل هاي تخريب شده دانست و افزود: در نهايت ممكن است برخلاف مراقبت‌هاي زياد باز هم كامپيوتر ما مورد هجوم ويروس‌ها و تروجان‌ها قرار بگيرد بنابراين بايد به دنبال راهي براي حفاظت از اطلاعات خود باشيم.

وي در پايان توصيه نمود: در صورت ذخيره سازي اطلاعات حساس و مهم كاري مي‌توان از حافظه هاي جانبي از قبيل هارد هاي اكسترنال، فلش مموري ها و يا لوح هاي فشرده استفاده نمود.

 

تعداد بازدید: 348
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق پايگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي واحد بوكان مي باشد.
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه