دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان
شعارسال98
برگزاري نشستي با موضوع امنيت پايدار و انقلاب اسلامي و بيداري اسلامي به مناسبت هفته وحدت و هفته بسيج در واحد بوكان 1397/09/10
برگزاري نشستي با موضوع امنيت پايدار و انقلاب اسلامي و بيداري اسلامي به مناسبت هفته وحدت و هفته بسيج در واحد بوكان
نشستي با موضوع امنيت پايدار، انقلاب اسلامي و بيداري اسلامي به مناسبت هفته وحدت و هفته بسيج با حضور مسئولين شهرستان، اساتيد كاركنان و دانشجويان در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي واحد بوكان برگزار شد.

دكتر انور ضيائي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد بوكان در ابتداي مراسم ضمن عرض خير مقدم به حاظرين اظهار داشت : وجود نبي مكرم اسلام حضرت محمد مصطفي (ص) بزرگترين مايه وحدت و قرآن مجيد يگانه پيوند مسلمين جهان است.

وي افزود : امروز اهل سنت و اهل تشيع با تأسي از پيامبر عظيم الشأن اسلام و قرآن مجيد حول محور وحدت در نظام جمهوري اسلامي ايران در كنار هم براي پيشرفت و تعالي ايران در عرصه هاي مختلف تلاش مي كنند.

وي در ادامه افزود : امروز دنياي سلطه و نظام استكبار براي تفرقه و نفاق بين امت اسلامي از هيچ برنامه و دسيسه اي كوتاهي نكرده، تاريخ شاهد و گواه خوبي است براي بيان توطئه ها و دسيسه هاي نظام سلطه براي ايجاد تفرقه و نفاق بين امت اسلامي.

وي در ادامه افزود : ترور شخصيت هاي نظامي، تحميل 8 سال جنگ ، تحريم اقتصادي ، تهديد ، ارعاب و تهاجم فرهنگي برنامه هاي بودند كه نظام سلطه با هزينه هاي ميلياردي در صدد نابودي وفاق و هم دلي و برادري امت اسلامي ايران بودند و نتوانستند زيرا مردم عزيز ايران اسلامي به اين درك و شعور رسيدند كه نظام و انقلابشان را با هيچ چيزي معامله نكنند.

ضيائي در ادامه به شاخصه هاي بسيج اشاره نمود و افزود : بسيج نيروي كارآمد كشور در ميدان هاي حساس است، بسيج در يك مقطع در حوزه جنگ تحميلي و رود پيدا كرد و كارنامه قابل قبولي به جا گذاشت و اجازه نداد يك وجب از خاك ايران جدا شود در حالي كه تاريخ دوران قبل از انقلاب را اگر نگاه كنيم سرزمينهاي زيادي به دليل نا كارآمدي شاهان و درباريان در آن زمان از جغرافياي اين كشور جدا شود.

وي به كارآمدي نيروهاي بسيجي اشاره نمود و افزود : بسيج در تمام حوزه ها ي سازندگي، فرهنگي، اقتصادي و بهداشتي كارنامه خوبي از خود نشان داده است.

وي در ادامه افزود : بسيج نيروي جوان، آگاه و با بصيريت است كه بصيرت و آگاهي را با دو عنصر شور و شعور پيوند داده است و بسيج آن مرد ميدان روزهاي سخت تاريخ است و بسيج در همه حوزها تاثير گذار بوده و خواهد بود .

وي در ادامه افزود : بسيج مختص به يك منطقه، يك قلمرو جغرافيايي و يك قشر خاص نيست.بسيج به دنبال ايجاد فرهنگ تمدن ساز است كه به تدبير مقام معظم رهبري تمدن نوين اسلامي است.

در پايان ضيائي افزود : بسيجيان در اين مقطع حساس بايستي دشمن شناسي، اعتماد به نفس، عزم و ايستادگي، وقت شناسي و استكبار ستيزي را سرلوحه قرار دهند چرا كه واژه اي كه در قاموس بسيج قرار گرفته است ما مي توانيم است و با اين ما مي توانيم ثابت كرده است كه در هر حوزه اي ورود پيدا كند موفقيت هاي درخشاني را به ارمغان خواهد آورد.

سپس در ادامه سخنران اصلي مراسم سردار حاج رشيد جلالي از يادگاران هشت سال دفاع مقدس و نماينده مردم كرج و عضو كميسون امنيت در دور هفتم مجلس شوراي اسلامي ضمن تبريك هفته بسيج و هفته وحدت در خصوص امنيت پايدار، انقلاب اسلامي و بيداري اسلامي مطالبي را بيان نمود گفت : امام خميني (ره) رهبر كبير انقلاب اسلامي با مطرح ساختن ضرورت وحدت مسلمانان و نامگذاري نمادين هفته وحدت، بيشترين تأثير بين‌المللي را ميان مسلمانان از خود بر جاي گذاشت.

وي به امنيت امروز مردم اشاره نمود و افزود : امروز بعد از انقلاب شكوهمند ايران اسلامي شاهد امنيت بيشتر در مناطق مرزي شده ايم

وي ضمن اشاره به وجود تنوع قومي و فرهنگي در استان گفت: اگرچه تنوع قومي و فرهنگي و مرزي بودن استان آذربايجان غربي، اين استان را به جهاتي داراي ويژگيهاي خاص نموده است اما اين مسائل به هيچ وجه براي استان تهديد به شمار نمي رود بلكه فرصت و ظرفيتي است كه بايد از آنها در جهت توسعه و شكوفايي هرچه بيشتر استان استفاده كنيم.

وي ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامي به دنبال تفرقه افكني در بين شيعه و سني هستند ولي با هوشياري و آگاهي مردم همه آنها يكي پس از ديگري خنثي مي شود.

جلالي در سخنان خود گفت: از جمله ويژگي‌هاي انقلاب اسلامي اين بود كه از هر طيف اجتماعي به آن پيوستند. فقير و غني، دانشگاهي و بازاري و همه به سيل انقلاب پيوستند و در زمان انقلاب ديديم كه حتي مادران با آوردن كودكان خود در راهپيمايي‌هاي ميليوني حضور مي‌يافتند.

سردار جلالي افزود : انقلاب اسلامي با تكيه بر قدرت نرم‌ خود كه بر گرفته از انديشه، فرهنگ و تفكر اصيل اسلامي است، تغييرات و تحولات اساسي در ساختار و كاركرد نظام بين‌الملل و رفتار ملت‌هاي جهان به وجود آورد.

 جلالي افزود : امروز امواج بيداري اسلامي به سرعت در حال پيشرفت در سراسر جهان بوده و ارزش‌هاي اسلامي در حال احيا مي‌باشند. موج بيداري اسلامي باعث شكست سياست‌هاي استعماري شده است و دشمنان سعي دارند تا با اين موج عظيم كه در سراسر دنيا فراگير شده از هر راهي با به كار بستن حربه‌هاي گوناگون مقابله كنند.

وي در پايان خاطراتي را از دوران جنگ در مناطق كردستان بيان نمود

 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 29
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق پايگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي واحد بوكان مي باشد.
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه