دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان
شعارسال98
همزمان با سالروز شهادت استاد شهيد مرتضي مطهري و روز گراميداشت مقام معلم، نشستي با موضوع بررسي و تبيين ابعاد مختلف گام دوم انقلاب و قدرداني از مقام استادان در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي واحد بوكان برگزار شد. 1398/02/15
همزمان با سالروز شهادت استاد شهيد مرتضي مطهري و روز گراميداشت مقام معلم، نشستي با موضوع بررسي و تبيين ابعاد مختلف گام دوم انقلاب و قدرداني از مقام استادان در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي واحد بوكان برگزار شد.

همزمان با سالروز شهادت استاد شهيد مرتضي مطهري و روز گراميداشت مقام معلم، نشستي با موضوع بررسي و تبيين ابعاد مختلف گام دوم انقلاب و قدرداني از مقام استادان در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي واحد بوكان برگزار شد.

در ابتداي اين نشست دكتر انور ضيائي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد بوكان ضمن عرض خير مقدم به حاظرين در خصوص استاد شهيد مطهري مطالبي بيان نمود.

دكتر ضيائي در ادامه افزود : ما معتقد هستيم مهمترين سرمايه هر جامعه، نيروي انساني در آن جامعه است و گران مايه ترين امانت اين كشور (نيروي انساني) در دستان پر تلاش و پر توان معلمين و اساتيد است كه قرار است نسلي را آموزش و تربيت بكنند كه آينده سازان ايران اسلامي باشند.

ضيائي در ادامه به گام دوم انقلاب اسلامي اشاره نمود و افزود : بيانيه‌اي كه مقام معظم رهبري در خصوص گام دوم انقلاب صادر كرده‌اند امري بسيار مهم و حائز اهميت است، اين بيانيه يك منشور عمومي است و تمام ملت علي الخصوص نسل جوان را مخاطب قرار داده است و رسالت اساتيد در اين دوره حساس و حياتي كه دشمن از هر راهي ميخواهد جوانان ما را از انقلاب اسلامي دور كنند بسيار حياتي است.

ضيائي در اين نشست به بيانه گام دوم انقلاب اسلامي اشاره نمود و گفت: مقام معظم رهبري در بيانيه گام دوم انقلاب بر  تصميم‌سازي مبتني بر دانش بسيار تأكيد دارند و در اين بيانيه به نقش جوانان در شكوفايي اين انقلاب تأكيد شده است.

وي در ادامه افزود: پيشرفت علم در اين كشور مديون گفتمان سازي مقام معظم رهبري است زيرا ايشان با برگزاري جلسلات متعدد با اقشار جامعه چرخ علم و دانش را در مسير پيشرفت قرار داده‌اند.

وي در اين نشست اظهار كرد: بيانيه‌ گام دوم انقلاب بيانيه كامل و جامعي است كه علم، اخلاق، عدالت، مقاومت و مشاركت از اساس اين بيانيه بوده و گستره‌ي آن نيز خود جامعه و جهان را نيز در بر مي گيرد و راهنماي ايران اسلامي است.

وي در پايان يادآورشد: مسؤولان جامعه كه براي آينده كشور تصميم‌گيري مي‌كنند. بايد بيانيه گام دوم انقلاب را در برنامه كاري خود در نظر بگيرند.

در ادامه ماموستا عباس احمدي امام جمعه شهرستان بوكان سخنران اصلي اين نشست ضمن تبريك روز معلم از دانشگاه آزاد اسلامي واحد بوكان بخاطر برگزاري اين نشست تشكر نمود و افزود : معلمي شغل حساس و مهمي است تمام ما و همه مسئولين زير دست اين معلمان و اساتيد تربيت شده ايم و الان در اين جايگاه قرار گرفته ايم.

ماموستا احمدي نامگذاري روز شهادت استاد مطهري به عنوان روز معلم را بسيار هوشمندانه دانست و افزود :  شما اساتيد دانشگاه واقعاً بي دليل زحمت نمي كشيد و آنچه بعنوان پاداش مادي و معنوي به شما داده مي شود به اندازه ي يك هزارم زحماتي كه مي كشيد نمي باشد و در اين روز مبارك بهترين فرصت است تا  درباره جايگاه علم و مقام والاي عالمان، معلمان و استايد بيانديشيم.

وي تاكيد كرد: يكي از رسالتهاي مهم اساتيد و معلمان شاگرد پروري است و اساتيد رسالت مهمي در انتقال علم به دانشجويان دارند و بايستي انتقال علم به دانشجويان  توام با تعليم و تربيت اخلاقي و روحي باشد.

در پايان امام جمعه شهرستان بوكان نكات مفيدي درباره اين روز در احاديث ائمه بيان كرد.

در ادامه دكتر صلاح صوفي از اساتيد هيئت علمي گروه روانشناسي به نمايندگي از اساتيد اين واحد مطالبي را در خصوص جايگاه و رسالت مقام معلم و اساتيد در جامعه اشاره نمود.

سپس در پايان از اساتيد اين واحد با اهداي لوح تقدير تجليل شد.

 
 
 
 
تعداد بازدید: 42
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه