دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان
شعارسال98
همايش روشنگري با موضوع بازگويي عمليات بزرگ شكست حصر آبادان و نقش ولايت فقيه در وحدت نيروي هاي مسلح و وحدت و امنيت با حضور اساتيد، دانشجويان ، كاركنان، مسئولان شهرستاني و جمع كثيري از نخبگان بوكاني در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بوكان برگزار شد. 1398/06/31
همايش روشنگري با موضوع بازگويي عمليات بزرگ شكست حصر آبادان و نقش ولايت فقيه در وحدت نيروي هاي مسلح و وحدت و امنيت با حضور اساتيد، دانشجويان ، كاركنان، مسئولان شهرستاني و جمع كثيري از نخبگان بوكاني در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بوكان برگزار شد.

در ابتداي اين همايش   دكتر انور ضيائي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد بوكان  و مدرس درس دفاع مقدس ضمن تبريك هفته دفاع مقدس  به حاظرين در خصوص شكست حصر آبادان مطالبي را بيان نمود و افزود : عمليات حصر آبادان در 15 شهريور 1360 تكميل و سرانجام در بامداد روز 5 مهر 1360 با رمز مقدس «نصر من الله و فتح قريب» به منظور باز پس گيري پلهاي روي كارون و شكست محاصره آبادان آغاز شد.

ضيائي در ادامه افزود : رزمندگان سرفراز كشور چه سپاه و چه ارتش از تمام ارگان ها با دستور بنيانگذار انقلاب اسلامي با تصرف منطقه شرق كارون و با پاكسازي اين مناطق توانستند در 349 روز حصر آبادان را شكسته و اينگونه عمليات ثامن الائمه را با موفقيت به پايان رساندند.

ضيائي بيان نمود : اين پيروزي با اتحاد و همدلي ملت ايران و رهنمودهاي امام (ره) تبلور يافت و اين نشان از نقش ولايت فقيه در وحدت نيروي هاي مسلح در زمان جنگ بوده است.

ضيائي افزود : ثامن الائمه از مهمترين عمليات هاي دوران دفاع مقدس است كه سبب شكسته شدن حصر آبادان و ناكامي رژيم بعث در دستيابي به اين شهر شد.

در اين همايش  سردار سبحاني فر از اساتيد برجسته دانشگاه امام حسين در سخناني عنوان كرد؛ بزرگترين انقلاب بشر در طول تاريخ انقلاب جمهوري اسلامي است زيرا بر اساس گفته بسياري از جامع شناسان بزرگ جهان سبب تغييرات گسترده اي در سطح منطقه و حتي جهان شد و هيمنه استكبار را در هم شكست.

وي ادامه داد؛آنان بر اين عقيده هستند كه انقلاب اسلامي صرفاً يك انقلاب ساده اجتماعي نبوده و نيست بلكه يك رستاخيز بزرگ براي همه مردم جهان است.

سردار سبحاني با اشاره به انقلاب هاي بزرگ جهان به بويژه انقلاب كبير فرانسه و كمونيستي شوري عنوان كرد؛ انقلاب برژواي در فرانسه كه انقلاب طبقه كارگر بود تنها 10 سال دوام آورد و بعد از آن همه سران انقلاب زير گيوتين رفتند و ديكتاتوري ناپلون آغاز شد.

وي افزود؛ در انقلاب دوم كه در روسيه تزاري كه به انقلاب كمونيستي مشهور شد روي داد اما ديري نپاييد كه از هم پاشيد و ديگر انقلاب ها نيز كه در بسياري از كشورها تحت عناوين مختلف به وقوع پيوست همگي به شكست انجاميد.

اين استاد برجسته دانشگاه تصريح كرد؛ انقلاب اسلامي به قول ميتران ريس جمهور وقت فرانسه آژير خطري بود براي همه كشور هاي استعماري و غربي

سردار سبحاني گفت؛ بعد از انقلاب اسلامي، استكبار با راه اندازي جنگ و همچنين تجهيز گروهك ها در چند استان سعي داشتند انقلاب اسلامي را در همان اول راه به انحراف بكشاند اما با درايت حضرت امام خميني(ره) و رشادت جوانان انقلابي همه دشمني هاي آنان نقش بر آب شد

وي ادامه داد؛ در هيچ كجاي دنيا كشوري وجود ندارد به اندازه نظام جمهوري اسلامي مستقل باشد زيرا انقلاب ما تنها بر اساس منافع ملي خود تصميم مي گيرد.

سبحاني فر تصريح كرد؛ طي 8 سال بسياري از كشور هاي غربي با حمايت همه جانبه خود از رژيم بعث عراق سعي بر آن داشتند كه حركت رو به پيشرفت انقلاب اسلامي را در نطفه خفه كنند.

وي ادامه داد؛ جدا از حمايت هاي همه جانبه از رژيم بعث، آمريكايي ها و ديگر كشور هاي غربي با مسلح كردن گروهك هاي ضد انقلاب سعي در ايجاد نا امني هاي گسترده در بعضي از استان هاي مختلف و حساس كشور را داشتند.

اين استاد دانشگاه امام حسين (ع) افزود؛ 20هزار ضد انقلاب در قالب 17 گروهك مختلف در كردستان توسط كشور هاي غربي براي نا امني در اين منطقه تجهيز شدند.

وي ادامه داد؛ جوانان انقلابي گاهي در بعضي از روستا ها 17 شهيد ميدادند اما نمي گذاشتند كه روستاهاي منطقه توسط گروهك هاي ضد انقلاب اشغال و نا امن شوند

سردار سبحاني فر عنوان كرد؛ استراتژي ما اكنون نيز بر پايه مكتب اسلام حقيقي كه همان حمايت از مستضعفان جهان است  پايه ريزي شده است.

اين فرمانده دوران 8 سال دفاع مقدس خاطر نشان كرد؛ ما امروز به واسطه تدابير عالي مقام معظم رهبري و همچنين نيروهاي مسلح كشور از امنيت پايدار ويژه اي در جهان برخوردار هستيم.

وي با اشاره به شاخص هاي امنيت پايدار ادامه داد؛ عدالت مهم ترين شاخص امنيت پايدار است زيرا اگر مي خواهيد جامعه آرامش داشته باشد بايد عدالت را در كشور كسترش دهد كه خوشبختانه انقلاب ما اين مهم را به خوبي در سطح جامعه گسترانده است.

سردار سبحاني فر افزود؛ پاسخ گويي مسئولان و مديران به مردم از ديگر شاخصه هاي امنيت پايدار است كه در همين رابطه حضرت امام (ره) در همان ابتداي انقلاب بار ها در سخنراني هاي خود مي فرمودند كه مردم مي توانند مسئولان را در هر زماني كه لازم بود استيضاح كنند.

اين استاد دانشگاه امام حسين افزود؛ سرعت، قاطعيت و عدالت قضايي، نگاه ويژه به همه حوزه ها و در كل 32 موضوع ديگر از شاخصه هاي برقراي امنيت پايدار است كه خوشبختانه در ايران اسلامي به خوبي مي توان اين شاخص ها را ديد و درك كرد.

 

 
 
 
183
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه